вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • foto winter 2

Новини

#СБУ викрила на хабарі директорку структурного підрозділу одного з вишів Львова

124Служба безпеки України викрила корупційний механізм, організований керівництвом структурного підрозділу одного з університетів Львова.
За оперативними даними, користуючись службовим становищем, директорка налагодила схему отримання «відкатів». В обхід встановленої процедури, без погодження регіонального Фонду державного майна України, вона здавала в оренду офісні та складські приміщення за значно заниженою вартістю. Свої послуги зловмисниця оцінювала залежно від орендованих площ.
Правоохоронці затримали чиновницю «на гарячому» згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання 37 тис. грн чергової неправомірної вигоди.
У ході санкціонованих слідчих дій за місцем роботи зловмисниці правоохоронці виявили кошти, понад 250 тисяч у гривневому еквіваленті (ймовірно отримані від протиправної діяльності), та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.
Затриманій буде повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії. Перевіряється інформація щодо інших фактів отримання хабарів.
Операцію із викриття оборудки проводили оперативники УСБУ спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.

«Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку»

На території Львівської області триває проект «Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку». Відтак, учора Золочівську територіальну громаду в рамках проекту відвідав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний, керівник управління туризму та курортів ЛОДА, а також туроператори, науковці в сфері туризму Львівщини.
Основна мета проекту – це збільшення комунікації між органами влади, місцевого самоврядування, туристичного бізнесу та громадськості, збільшення поінформованості про туристичні ресурси, збільшення туристичних потоків, створення майданчиків для обговорення ідей та кооперації, а також підвищення обізнаності щодо можливостей програм підтримки, грантів для ТГ та місцевого бізнесу.
У межах поїздки представники туристичних операторів, науковці в сфері туризму, представники постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР, представники місцевої влади, та туристичного бізнесу найцікавіші місцини нашої громади.
Підсумком проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку» стане представлення напрацьованих рішень у форматі круглого столу із залученням ЗМІ /форуму розвитку туризму в громадах, де буде представлено дорожні карти/стратегії, успішно започаткований локальний бізнес, туристичні маршрути/пропозиції, туристично-інформаційні центри, музейні установи, відкриті простори, фермерські господарства відкриті для туристів тощо.

СБУ викрила на хабарі керівництво одного зі стратегічних підприємств Міноборони

123У Львові Служба безпеки України викрила корупційний механізм, організований посадовцями державного підприємства Міністерства оборони України. За попередніми підрахунками, зловмисники завдавали державі збитків на півмільйона гривень щомісяця.
СБУ стало відомо, що директор підприємства та в.о. головного інженера налагодили схему отримання «відкатів». В обхід встановленої процедури, без погодження регіонального Фонду державного майна України, вони здавали в оренду складські приміщення за значно заниженою вартістю. Ціна послуг залежала від масштабності орендованих площ.
Правоохоронці затримали зловмисників «на гарячому» згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, під час отримання 52 тис. грн неправомірної вигоди.
У ході санкціонованих слідчих дій за місцем роботи фігурантів провадження правоохоронці виявили чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.
Затриманим буде повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії. Встановлюється можлива причетності й інших посадових осіб вищевказаної установи до протиправної діяльності.
Операцію із викриття оборудки проводили оперативники УСБУ спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Міський голова Ігор Гриньків побував на презентації книги "Історія Греко-католицької церкви у Верхобужі"

«Книга про минуле, але заради того, щоб у нас було майбутнє» – саме так можна назвати презентацію книги «Історія Греко-католицької церкви у Верхобужі» отця Володимира Манька. Такі книги є надзвичайно цікавими та особливими, адже і історія України складається з маленьких історій, окремих населених пунктів, невеликих територій, і наскрізною ниткою завжди прослідковується історія Церкви.
6 червня 2021 року в с. Верхобуж на Золочівщині презентували книгу о. Володимира Манька «Історія Католицької церкви у Верхобужі».
Презентація відбулася в храмі Успення Пресвятої Богородиці с. Верхобуж Золочівського деканату, адміністратор якої о. Володимир Манько і є автором дослідження майже чотирьохсотлітньої історії парафії та унікальної святині – дерев’яної церкви, спорудженої в 1650 році. У храмі, що зберігся протягом кількох століть, зараз почергово звершують служіння громади вірних УГКЦ та ПЦУ.

Участь у презентації та обговоренні книги взяв Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, а також духовенство Львівської Архиєпархії, зокрема й священники, що звершували своє служіння на цій парафії – о. Михайло Тимків та о. Ігор Леськів. Долучилися до події також парафіяни та гості Верхобужа.
– Ця книга – своєрідний згусток колективної згромадженої пам’яті, пам’яті про всіх, хто творив історію Католицької церкви у Верхобужі та вклав свою любов і надію на її незнищенність, – розпочав зустріч ведучий Михайло Ваврик.
Митрополит Львівський Архиєписком Ігор Возьняк зазначив:
– Мені дуже приємно, що наш священник, котрий сам з Яворівщини, захотів тут на Золочівщині у Верхобужі, поритися в різних архівах, в літературі і нашукати матеріал, щоби описати історію Греко-католицької церкви. Книга містить дуже багато імен, прізвищ. Отець Володимир зробив цілий список людей, котрі творили історію церкви у минулому і творять її сьогодення. Мені приємно те, що отець звернувся до переказів про те, що первісно церква існувала на горі Збіч, а згодом її перенесли. Він зазначає 1589 рік, згодом повертається до письмових згадок 1700-ті роки… Мені було цікаво читати книгу.

Зазначу, що отець Володимир при написанні книги використав близько ста джерел. Це великий труд, непростий труд… У книзі описано ті складні часи, які переживали ваші діди, прадіди. Описує часи, коли люди переживали чуму, пандемію, як їм тоді було складно. Сподіваюся, ця книга надихне когось із вас написати свою книгу про село, адже кожна книга відрізняється своїм авторським поглядом. Хай Господь благословить отця Володимира і всю громаду.

Наша церква, немов би благословила Верхобуж на довгий вік і щасливу долю. Книга «Історія Греко-католицької церкви у Верхобужі» – це історія нашої громади. Це пам’ять про всіх, хто своїм життям творив історію храму, вклав у його розвиток свої сили, свою любов і надію на краще майбутнє, – зазначає ведуча Софія Сабрига.
На свято до своєї пастви завітав перший парох католицької громади після відродження УГКЦ отець Михайло Тимків.

– Насправді я дуже хвилююсь, адже багатьох із вас я не впізнаю, повиростали вже. Але я з теплом і вдячністю згадую всіх тих, хто допомагав мені творити, відроджувати Греко-католицьку церкву тут у вашому селі. Дякую тим, людям, котрі мене підтримували. Мені дуже приємно бути запрошеним на це свято. Зичу вам усім глибокої віри, любові і Божого благословення, – зазначив отець Михайло.

Отець Володимир Манько спричинився до того, щоб громада мала змогу дізнатись не лише про історію творення церкви, а й про історію села, її мешканців… Історія храму Успення Пресвятої Богородиці сягає в історію глибиною понад чотири століття. На теперішньому місці ця дерев’яна і невимовно красива церковця стоїть майже триста років.
Отець Володимир Манько поділився своїми думками і спогадами про написання книги:
– Коли я збирав матеріал для цієї книги і стикнувся з великою кількістю матеріалів, у мене появилась мрія. Але, на жаль, вона – нездійснена. Я би хотів прочитати «Історію Греко-католицької церкви у Верхобужі» ту, яка у 40–50-х роках минулого століття зникла. Насправді я не є першим, хто написав таку історію. Але на жаль, спадщина наших попередників втрачена… Я про це дуже шкодую. Але я вам більше скажу. Владика уділив мені благословення служити у трьох селах Верхобужі, Колтові і Опаках. І подібна книжка про Колтів була написана і втрачена. Мабуть, про нашу громаду Колтові також доведеться писати. Ніколи не думав, що така, здається, маленька праця про маленьке село у мене займе три роки. А може і більше… Я детально не пам’ятаю моменту, коли я почав творити. Це була тяжка праця… Сьогодні з нами присутнім є отець Михайло, священнослужитель Православної церкви України. І одним із моментів був не образити нікого, писати по-братерськи, з християнською любов’ю. Так як ми, священники, вчимо. І це також для мене стало викликом. Я вдячний Богові, що ці виклики я перейшов разом із своїми братами, я перейшов зі своїми братами у священстві, своєю родиною, зі своєю громадою, з усіма вами. Дякую усім своїм парафіянам за таку глибоку заангажованість, за таке велике бажання залишити свій слід навіки. Ми сьогодні можливо не розуміємо історичного моменту для нашого краю, але надіюся про дві речі, – що пам’ять про вас залишиться надовго, надіюся, що колись верхобузькі священники не будуть стояти перед такою аудиторією як я сьогодні і не говоритимуть: «У мене є мрія нездійсненна – прочитати дві попередні книжки про історію Греко-католицької церкви у Верхобужі».
Хочеться побажати отцю Володимиру Маньку не зупинятись на одній книзі, а все ж таки написати історію католицької церкви і в Колтові, і в Опаках, і, можливо, в інших селах нашої громади... Черпайте натхнення з люблячих сердець ваших парафіян і нехай ваші добрі наміри завжди збігаються з Божими планами!
Леся ГОРГОТА
Фото автора