вул.Шашкевича 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

Новини

Інтерв'ю з міським головою Золочева Ігорем ГРИНЬКІВИМ: "Честь і довіру людей за гроші не купиш"

grun– На сайті Золочівської міської ради та в соціальних мережах активно переглядають ролик про збір коштів на реконструкцію площі Вічевої. Звідки така ідея?

 

– Насправді, – це поширена практика у світі. Навіть у країнах з високим рівнем достатку людей громади спільно збирають кошти на реалізацію малих чи великих проектів. Таким чином вони показують, що насамперед це важливо для них самих. Об’єднані спільною ідеєю вони залучають кошти благодійників. Якщо площа Вічева для нас дійсно важлива, якщо світлий образ отця Маркіяна Шашкевича, як речника духовного, культурного, та національного відродження української нації дорогий нам, золочів’янам, тоді разом ми повинні докласти максимум зусиль до впорядкування площі. Скласти пожертви – хто скільки може. Я з розумінням ставлюсь до цього, бо багато спілкуюсь з мешканцями міста. Частина з них відчуває матеріальну скруту. Через те кожна зичливо офірована гривня є важливою для нашої спільної справи, для усвідомлення нашої єдності і колективної сили. Судіть самі, яка мотивація благодійників підтримати нас коштами, якщо ми не зробили того, що в наших силах. Принагідно хочу подякувати Віталію Николишину, котрий відзняв та змонтував відеоролик про збір коштів на реконструкцію площі. Дуже дякую усім, хто долучився до його створення. Передусім уродженцю нашого міста, котрий тепер мешкає у Каліфорнії, почесному громадянину Золочева, лауреату Нобелівської премії Роальду Гофману. Дякую народному депутату України Олегові Березюку, заслуженому архітекторові, куратору нашого проекту Михайлу Федику та багатьом іншим.

– Ігоре, чи розпочато вже збір коштів?

– Так, його започаткувала депутат Золочівської районної ради Леся Горгота. Вона першою перерахувала свої кошти. У вівторок це зробив я. Сьогодні цю естафету підхопили працівники міської ради, депутати міста. І, користуючись нагодою, я звертаюсь до голови Золочівської районної ради Олега Банаха, депутатів Золочівської районної ради, голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського та працівників Золочівської районної ради і райдержадміністрації скласти свої пожертви на потреби реконструкції площі Вічевої. Особливо звертаюсь до представників політичних партій, котрі беруть участь у виборах Президента України. Великі гроші кинуті сьогодні на політичну рекламу, рекламу кандидатів на пост Президента України. Найкраща реклама – це Ваші ратні справи на благо людей. Тут є можливість подумати та залишити добрий слід. В єдності – наша сила!

Детальніше...

Люди заслуговують на комфорт

gavr

Стан пасажирських перевезень у Золочівському районі є у вкрай недоброму стані. В той час, коли збудовано сучасну сертифіковану автостанцію із всіма зручностями для пасажирів, з врахуванням потреб людей з інвалідністю, перевізник, з яким укладено угоду відправляє автобуси із стоянки, що призначена для таксомоторів. Минулого тижня у Золочів завітали представники управління Укртрансбезпеки у Львівській області з перевіркою. Про мету їхнього візиту розповідає заступник міського голови Василь ГАВРИШКІВ:

 – Зараз початок нового року, але проблеми наші задавнені та полягають в наступному: сьогодні автобуси «туляться» на такій маленькій ділянці землі, з якої вирушають люди в міжміські поїздки, в район та його населені пункти. У місті Золочеві зусиллями міської ради облаштована сертифікована автобусна станція, яка на сьогоднішній день не працює, через те, що перевізник категорично відмовляється відправляти свої автобуси із цієї станції. Ми хочемо все-таки провести до вимог чинного законодавства, до загальних норм людського комфорту там, де люди можуть отримати максимально все: місце для очікування, туалети і решту зручностей. Для вирішення всіх конкретних питань, які спонукатимуть нас діяти в той чи інший спосіб, ми запросили представників управління Укртрансбезпеки у Львівській області для того, щоб допомогли нам розібратись у ситуації.

Роман БОЙКО, управління Укртрансбезпеки у Львівській області, головний спеціаліст відділу державного контролю:

– На цей час ми розглядаємо звернення Золочівської міської ради щодо порушення схем розкладів і відправлення автобусів із стоянки за адресою: вул. Героя України Степана Бандери, 2. Шляхом рейдової перевірки ми перевіряємо наявність документів у водіїв автобусів, які зараз знаходяться на цій зупинці. За результатами перевірки буде надана відповідь Золочівській міській раді.

Заступник міського голови пообіцяв також ознайомити із цим документом журналістів. То ж до цієї теми ми ще повернемось.

Єва Тоцька

Золочів відвідала делегація із міста Ченстохова

polУчора в Золочеві перебувала делегація із міста Ченстохова (Республіка Польща) на чолі із першим заступником Президента міста Ришардом Стефаняком.

Як розповів міський голова Золочева Ігор Гриньків, зустріч відбулась з ініціативи польської сторони і пройшла вона у позитивному ключі.

– Під час зустрічі ми обговорили різні можливості співпраці між нашими містами, насамперед між навчальними закладами. Зазначу, що місто Ченстохова є значно більшим за наше, тут близько ста шкіл. Також є можливості співпраці в інших сферах. За короткий час нашої зустрічі все обговорити було неможливо, то ж ми домовились про подальший діалог. Зазначу лише, нами було висловлено спільну думку про підписання угоди про партнерство між нашими містами.

Також міський голова Золочева Ігор Гриньків передав сердечні вітання від себе особисто та від громади нашого міста Президенту міста Ченстохова Кшиштофу Матіящику.

Для довідки: Ченстохо́ва (пол. Częstochowa) — місто на правах повіту (міський повіт), адміністративний центр ченстоховського повіту в Сілезькому воєводстві, в південній частині Польщі. Це 12-е місто в Польщі за займаною площею і 13-е за кількістю населення. У місті є костел і монастир на Ясній Горі з іконою Матері Божої Ченстоховської, що вважається чудодійною, – головний центр культу Марії в Польщі. Через це Ченстохову вважають духовною столицею Польщі. Щороку цей один із найважливіших центрів релігійного культу у християнському світі відвідують 4-5 мільйонів туристів і паломників. Ченстохова належить до найбільших паломницьких місць Європи після Люрду у Франції та Фатіми в Португалії. Також у Ченстохові похований Бракер Борис Олександрович, полковник Армії УНР.

Леся ГОРГОТА

До 100-річчя Акту злуки УНР і ЗУНР

«Tам, де єдність, там і – сила»

100 років із дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – особлива дата для кожного громадянина нашої держави.

Детальніше...