вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • 20230505 125501
  • 20230505 130318
  • 1020230505 150059

Головна

Пожежонебезпечний період

Шановні громадяни!

Звертаємо Вашу увагу на те, що у зв’язку з високими показниками температури повітря триває пожежонебезпечний період.

Пожежонебезпечний період!

Пожежонебезпечний період – це частина року, коли виникають пожежі в природних екосистемах та сільськогосподарських угіддях (з моменту сходження снігового покриву навесні до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву). Для попередження виникнення пожеж у природних екосистемах, в тому числі лісових масивах, сільськогосподарських угіддях, торфовищах населенню потрібно дотримуватись певних правил поведінки.

Впродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:

  • розведення багать у лісі;
  • заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека);
  • палити, кидати у лісі, на сільськогосподарських угіддях, торфовищах непогашені сірники, недопалки;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь; 
  • залишати під час будівництва доріг, газопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали; – звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Підприємствам, установам, організаціям та громадянам необхідно підвищувати контроль за станом пожежної безпеки в зонах, відведених для відпочинку.

Правила дій: як загасити пожежу

Найпоширеніший засіб гасіння пожежі – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари так, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.

Також, для гасіння пожеж використовують спосіб, при якому закидають крайки пожежі рихлим ґрунтом, який викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вздовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см. Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою.

Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.

Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером «101».

Пам’ятайте, що попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!

Нагадуємо що за порушення вимог пожежної безпеки передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 71 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачене покарання у вигляді накладення штрафу на громадян – від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 до 4590 грн) на посадових осіб – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15300 грн).

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі на громадян – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15300 грн) на посадових осіб – від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10710 до 30600 грн).

Відповідно до статті 77-1 КУпАП за самовільне випалювання рослинності або її залишків, а саме:

  • за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища передбачено накладення штрафу на громадян – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 до 6120 грн) на посадових осіб — від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 до 21420 грн);
  • ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян – від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 до 12240 грн) на посадових осіб — від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 до 30600 грн).

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом караються штрафом – від 5400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (91800 грн) до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 грн) або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Отже, не порушуйте закон та дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Про припинення подачі газу споживачам через ремонт (графік)

Буське відділення АТ «Львівгаз» повідомляє, що у зв’язку з проведенням ремонтно-профілактичних робіт Бібрським ЛВУМГ ТОВ «Оператор ГТС України» буде припинено подачу газу споживачам у такі терміни:

ГРС Новоселище 15.07.21 з 8 год. до 17 год. 15.07.21 (с. Новоселище, с. Підлипці, с. Плугів, с. Поляни, с. Тростянець, с. Лука, х. Корчунок).

ГРС Ремезівці 19.07.21 з 9 год. до 16 год. 20.07.21 (смт Поморяни, с. Бібщани, с. Богутин, с. Жуків, с. Коропець, с. Красносільці, с. Кропивна, с. Махнівці, с. Нестюки, с. Підгір’я, с. Ремезівці, с. Сновичі, с. Торгів, с. Чижів, с. Шпиколоси, с. Коропчик).

ГРС Золочів 21.07.21 з 9 год. до 16 год. 23.07.21 (м. Золочів, с. Єлиховичі, с. Бір, с. Верхобуж, с. Вороняки, с. Городилів, с. Грабово, с.  Залісся, с.  Зарваниця, с. Зозулі, с. Золочівка, с. Кийків, с. Козаки, с. Колтів, с. Копані, с. Кругів, с. Луг, с. Монастирок, с. Обертасів, с. Опаки, с. Підгородне, с. Пісок, с. Побіч, с. Руда-Колтівська, с. Сасів, с.  Струтин, с. Ушня, с. Хильчиці, с. Хмелева, с. Хомець, с. Червоне, с. Ясенівці).

ГРС Почапи 26.07.21 з 8 год. до 17 год. 26.07.21 (с. Білий Камінь, с.  Бужок, с.  Бонишин, с. Гончарівка, с. Жуличі, с. Княже, с. Підлисся, с. Почапи, с. Розваж, с. Скварява, с. Черемошня).

ГРС  Бортків 29.07.21 з 8 год. до 17 год. 29.07.21 (м. Глиняни, с. Бортків, с. Балучин, с. Велика Вільшаниця, с. Гологори, с. Гологірки, с. Зашків. с. Женів, с. Кривичі, с. Лісові, с. Майдан, с. Мала Вільшанка, с. Митулин, с. Новосілки, с. Словіта, с. Стадня, с. Скнилів, с. Стінка, с. Перегноїв, с. Трудовач).

Сімейний відпочинок учасників АТО/ООС, Революції Гідності, членів їх сімей, членів сімей загиблих та померлих учасників АТО/ООС, а також родин Героїв Небесної Сотні

Компенсацією вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку можуть скористатися:

  • • Учасники АТО/ООС, які отримали поранення або захворювання під час участі в АТО/ООС та члени їх сімей: дружина та діти віком до 18 років;
  • • Бійці-добровольці АТО (відповідно до рішення комісії ЛОР), проходили лікування в закладах охорони здоров’я від початку проведення АТО/ООС та члени їх сімей;
  • • Постраждалі учасники Революції Гідності та члени їх сімей: дружина та діти віком до 18 років;
  • • Батьки, діти яких загинули в зоні АТО/ООС або померли після повернення із зони АТО/ООС, батьки померлих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні;
  • • Дружини, чоловіки яких загинули в зоні АТО/ООС або померли після повернення із зони АТО/ООС, дружини померлих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні;
  • • Діти до віком до 18 років (до 23 років, якщо навчаються), батьки яких загинули в зоні АТО/ООС або померли після повернення із зони АТО/ООС, померлих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні.

Сімейний відпочинок передбачає відпочинок сім’ї в будь-якому закладі відпочинку.

Розмір компенсації вартості наданих послуг у 2021 році складає 1500 грн. з розрахунку на кожного члена сім’ї за весь період.

Одержувачі послуг самостійно обирають заклад відпочинку та оплачують проїзд в обидві сторони.

Щоб скористатись послугою з організації сімейного відпочинку потрібно:

  • звернутися із заявою та відповідним пакетом документів у відділ з питань соціального захисту населення Золочівської міської ради ( м.Золочів, вул. В'ячеслава Чорновола, 3, каб. 107);
  • обрати заклад відпочинку;
  • укласти договір із замовником послуг для його подальшої передачі надавачеві послуг;
  • скористатися послугою з організації сімейного відпочинку.

Відділ з питань соціального захисту населення

Золочівської міської ради Золочівського району

Львівської області

На вихідних золочів'ян знову вакцинуватимуть

 

У м. Золочів 10 та 11 липня з 10 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв. у фойє Золочівського палацу культури ім. Ігоря Білозора, вул. Чорновола, 1 відбудеться вакцинація населення вихідного дня.

Запрошуємо провакцинуватися усіх віком від 18 років та старших, при собі мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • мобільний телефон.

Вакцинація від COVID19 дозволить захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя.

Вакцина безпечна й ефективно формує імунітет.

Не бійтеся вакцинуватися! Захистіть себе і своїх рідних!