вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • foto winter 2

Новини

У Золочеві вшанували депортованих українців

12 вересня у Золочеві біля пам’ятного меморіалу депортованим українцям із етнічних земель сучасної Польщі відбулися скорботні заходи присвячені Дню пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. Цьогоріч виповнюється 77 років від початку депортації мешканців цих регіонів.

Міський голова Ігор Гриньків із заступниками та працівниками Золочівської міської ради взяли участь у цьому заході.

Хвилиною мовчання вшанували кожну жертву депортації. Священнослужителі відслужили молебень.

Представники влади, громадськості, члени товариства «Родинне дерево» поклали квіти до меморіалу та запалили лампадки.

Контррозвідка СБУ блокувала канал нелегального переправлення іноземців до країн ЄС

 
Контррозвідники СБУ спільно з працівниками ДМС України в рамках операції «Мігрант» на Львівщині виявили та затримали 24-х громадян Бразилії, які незаконно перебувають на території України та мали намір потрапити до країн ЄС.
Встановлено, що до організації каналу нелегальної міграції причетний місцевий підприємець - колишній працівник органів внутрішніх справ. Іноземців він розміщував у власному готелі під легендою «футбольних вболівальників з Бразилії».
Наразі здійснюється перевірка затриманих нелегалів на можливу причетність до скоєння злочинів на території України та за кордоном, вживаються заходи щодо встановлення інших осіб, які причетні до організації незаконного переправлення іноземців через державний кордон України.
В рамках чинного закодавства будуть вжиті заходи щодо примусового повернення іноземців та притягнення до відповідальності винних осіб.
Заходи із викриття проводились контррозвідниками Управління та оперативниками Стрийського РВ УСБУ у Львівській області.

Право рости і виховуватись у сім’ї

У Золочівській громаді реалізується проєкт «Громада для сім’ї. Сім’я для дитини» благодійної організації «Благодійного фонду «Золочів відроджений» за підтримки Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації та Золочівської міської ради.
У рамках цього проєкту 7 вересня 2021 року відбувся «круглий стіл», де висвітлено та обговорено дві важливі теми: «Вплив сімейних форм виховання на розвиток дитини» та «Наставництво в громаді».
Модератором заходу була членкиня БФ «Золочів відроджений» Оксана Дужа, котра наголосила, що основна мета заходу – розкрити питання актуальності розвитку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, які функціонують для забезпечення права дитини, що залишилась без батьківської опіки, на виховання в умовах сім’ї, а не інтернату. А також з’ясувати нагальні питання впровадження наставництва, яке забезпечує індивідуальну підтримку та допомогу у підготовці до самостійного життя та соціалізації  вихованців дитячого будинку інтернатного типу, який функціонує на території нашої громади.


Гостями з області, дотичними до реалізації цього проєкту та спікерами круглого столу, були  директор Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян, начальник відділу соціальної роботи ЛОЦСС, тренер по підготовці кандидатів у сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Наталія Тибура та голова правління ГО «Турбота в Дії», координатор з реалізації проєктів підтримки сімейних форм влаштування дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Ірина Шемечко.
Також на засідання були запрошені члени БФ «Золочів відроджений», керівники районних та місцевих організацій та структур, представники ТГ Золочівського району, батьки-вихователі ДБСТ, наставники Золочівського, Львівського та Стрийського районів.
Про головну ціль проєкту «Громада для сім’ї. Сім’я для дитини» та завдання, які ставить громада, підтримуючи цей проєкт, розповів заступник міського голови Ярослав Окрепкий.
Ярослав Бордіян наголосив, що проблема дитячого сирітства є актуальною і болючою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у родині.  
Спікери Наталія Тибура та Ірина Шемечко розповіли про те, як держава гарантує кожній дитині захист та право рости і виховуватись у сім’ї. Що саме держава фінансує та розвиває сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Власним досвідом виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на засіданні за круглим столом ділилась батьки- вихователі ДБСТ сестра Мартина та Оля Анісімова.


Директор дитячого будинку «Рідний дім» Наталія Тамчук розповіла про підготовку до самостійного життя вихованців та співпрацю з наставниками.
– Найперше хочу подякувати благодійному фонду «Золочів відроджений» зокрема Оксані Дужій, головному спеціалісту відділу економічного розвитку, інвестицій, управління проектами, МТД та міжнародного співробітництва Галині Жуковській, завідувачу відділенням соціальної роботи Наталії Маркевич та фахівцям, котрі активно долучились до написання самого проєкту і його реалізації, – зазначив заступник міського голови Ярослав Окрепкий. – Хочу сказати, що ті питання, котрі сьогодні піднімались на круглому столі є дуже важливими. Дитина, що з’являється на світ – велика радість для батьків. На жаль, життя складається так, що з різних причин дитина потрапляє під опіку держави і це є найбільша біда. Але чужих дітей не буває. Це є наші спільні діти і спільна відповідальність. Дякую сьогодні сестрі Мартині та пані Ользі Анісімовій, котрі опікуються такими дітками, дякую Наталії Тамчук, котра дуже відповідально ставиться до своєї місії виховання дітей. Зазначу, що ви завжди можете розраховувати на підтримку з боку Золочівської міської ради.
Леся ГОРГОТА
Фото автора