вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • foto winter 2

1 серпня, на Білій горі, оспіваній Маркіяном Шашкевичем, яку в народі називаються Лисою, відбулися літературно-мистецькі фестини «Світло Маркіяна».

На цій вершині розміщується величний металевий хрест, який був встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Шашкевича.

Історичні джерела розповідають, що від часу встановлення цього пам’ятного хреста, активісти українського відродження організували велелюдні Маркіянові свята. Навіть за часів німецької окупації, 14 вересня 1941 року, тут відбувалися урочистості із вшанування отця Маркіяна Шашкевича. Ці святкування були чи не наймасовішими – близько 40 тисяч людей взяли в них участь.

Традицію вшановувати пам’ять Будителя національної свідомості галичан на Білій (Маркіяновій) горі було відроджено після проголошення незалежності України.

Від того часу щорічно у перших числах серпня на Білій горі відбуваються велелюдні святкування на честь Шашкевича. Сюди приїжджають люди, щоб віддати шану українському символу незалежності України.

Отож, цьогорічний захід розпочався Архієрейською Божественною Літургією за участю Преосвященного Владики УГКЦ Ігора Возняка.

Священнослужителі відправили панахиду на могилі учасникам національно-визвольних змагань за волю України.

У заході взяли участь міський голова Золочева Ігор Гриньків із своїми заступниками.

Провжились заходи літературно-мистецьким святом «Світло Маркіяна». Гостей свята своїми виступами радували творчі колективи Золочівського району.