вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • 20230505 125501
  • 20230505 130318
  • 1020230505 150059

Цьогоріч виповнюється 77 років з початку примусового виселення українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини та Західної Бойківщини в 1944–1951 роках. Це був акт геноциду проти українського народу. Депортовано 482109 осіб (122454 родин). Цього року вперше ці події вшановують на державному рівні. У селі Ушня на Золочівщині проживає більша частина людей з родин переселенців.

У неділю, 19 вересня 2021 року, вчетверте в Ушні пройшов фестиваль «У колі «Родинного дерева». За доброю народною традицією фестиваль розпочався молитвою.

Цьогоріч почесними гостями фестивалю стали народна депутатка України, українська співачка, політик, член Президії Світової федерації українських лемківських об'єднань Софія Федина і уродженець Ушні, заслужений артист України Дмитро Каршневич.

Тут традиційно палала ватра, яку зі старостою ватри запалила співачка, народний депутат України Софія Федина.

Зі сцени Народного дому вітали гостей фестивалю представники влади, голова громадської організації «Родинне дерево».

Ігор ГРИНЬКІВ, міський голова Золочева:

– Дякую вам за запрошення, і ви знаєте, навіть якби ви мене не запросили, то я всеодно приїхав би, бо це мій обов’язок, і як міського голови, і як того, чия родина потерпіла від цього злочину у 44 році, бо батько моєї дружини є також переселений сюди на Золочівщину. Чому ми тут усі? Бо ми – українці, бо нас об’єднує спільний біль і ми маємо спільну пам’ять. Біль найбільш відчувають ті люди більш поважного віку, хто їхав сюди у товарних вагонах, молоді вже знають про це з розповідей. Дуже гарно сказала сьогодні пані Софія, дуже важливо для нас зберегти оцю пам’ять. Родина для кожного з нас – це святе. І сьогодні наші родини збираються тут. І поки є ця пам’ять, поки ми відчуваємо свої родини, ми будемо тут і ми будемо пам’ятати про свою землю, бо то наша земля, бо там покояться наші рідні. Дуже важливо, аби ми були єдині, бо це збереже нам державу. Бо я б не хотів, щоб у нас були товариства кримські, луганські, донецькі, бо пройде трошки часу, і ми виженемо москалів зі своєї території, бо це також наша земля. Дякую вам Світлано, дякую всьому товариству, що ви зберігаєте нашу лемківську культуру, нашу традицію, нашу пам’ять.

Староста Михайло ГЕТЬМАНЧИК, вітаючи учасників та гостей фестивалю, наголосив, що тут зібралися люди, які пам’ятають своє минуле, знають свою історію, знають історію своїх батьків і своїх предків, вшановують пам’ять тих, хто стали жертвами акції Вісла, вони вшановують тих, які залишилися на етнічних українських землях, вшановують тих, які перенісши біль, опинилися на нашій ушнянській землі, на наших теренах.

Вітала учасників фестивалю Марія КВАС, начальник відділу з питань культури Золочівської міської ради.