вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • foto winter 2

Цього року особливо важливо обробити, засіяти та засадити земельні ділянки у своєму домогосподарстві чи на прибудинковій території. Кожен клаптик землі, на якому можна виростити врожай, допоможе знизити ризик гострої продовольчої кризи.
Війна в Україні  призвела до масштабних людських страждань у всіх регіонах країни.  Зважаючи на серйозні й постійні проблеми у виробництві та з метою розв’язання проблеми становища щодо продовольчої безпеки, що стрімко погіршується, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН розробила План швидкого реагування (ПШР), для реалізації якого потрібне фінансування в розмірі 115,4 мільйони доларів США для підтримки 376 660 вразливих дрібних і середніх фермерських господарств до грудня 2022 року.
Попередні результати моніторингової системи Продовольчої та сільськогосподарської Організації Об'єднаних Націй показують тенденцію до погіршення продовольчої безпеки, зокрема в областях, де ведуться активні бойові дії, та в областях з найбільшою кількістю переміщених осіб. Серед тих областей, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), 20 відсотків приймаючих домогосподарств мають нестачу фінансових ресурсів, щоб задовольнити свої основні потреби в продовольстві та оплатити рахунки, і в середньому 80 відсотків вдаються до різних механізмів самозабезпечення і беруть гроші у кредит.
Нинішній етап проєкту спрямований на задоволення потреб ще 5000 домашніх господарств, які зазнали втрат внаслідок військового конфлікту на сході України. Партнером Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у Львівській області виступила ГО «Львівська Аграрна палата», яка безпосередньо займається розподілом та доставкою гуманітарної допомоги вразливим верствам населення.
У Золочівській громаді жителі сіл в рамках Програми отримали насіння овочевих культур. Таку допомогу отримали насамперед ті, що приймають внутрішньо переміщених осіб, а також соціально вразливі категорії населення.
«Продовольча безпека сьогодні залежить від кожного з нас, – говорить староста Михайло ГЕТЬМАНЧИК. – Окрім забезпечення надійного прихистку внутрішньо переміщеним особам, на Золочівську громаду  лягла ще одна важлива місія під час війни – гідно тримати позиції на «аграрному фронті» і підготувати стабільний продовольчий резерв. Щоб прогодувати себе, наших вимушених гостей та українське військо. Тому ми сьогодні вдячні гуманітарній місії, яка розуміє проблеми, в яких опинився аграрний сектор.