вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • 20230505 125501
  • 20230505 130318
  • 1020230505 150059

Фахівці Золочівської міської ради взяли участь у нараді з головою Золочівської РВА Василем Маркевичем та директором департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяною Гетьман.
Аграрний сектор завжди був важливий, але під час війни він є частиною обороноздатності держави. Заблоковані порти, окупована Херсонщина, пожежі на полях Миколаївщини - виклики, з якими зіткнулися сільгоспвиробники за наслідками повномасштабного російського вторгнення.
У зв'язку з цими викликами на Львівщині збільшений фінансовий ресурс для регіональної програми розвитку сільського господарства.
Захід відкрив начальник Золочівської районної військової адміністрації Василь Маркевич, який побажав учасникам робочої зустрічі плідної роботи. У роботі семінару прийняли участь аграрії та представники територіальних громад Золочівського району. Спікерам заходу виступили: Тетяна Гетьман – директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Василь Барилюк - директору Львівського обласного центру зайнятості, Тетяна Борушок – заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Оксана Бакун – заступник директора-начальник управління продовольства та розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Роман Савчук – керуючий відділенням ТВБВ 10013/065 у м. Золочів Львівського обласного управління Ощадбанку.
Обговорили види грантової допомоги у партнерстві з Європейським Союзом, яку можна отримати за такими напрямками:
✔️На побудову теплиць. Модульні теплиці можна будувати як на власних ділянках так і орендованих (мінімальний термін оренди 7 років), подати заявку можна за допомогою порталу "Дія".
Важливим є етап перевірки ділової репутації уповноваженим банком. Необхідно дотримуватись вказаних грантодавцем вимог та дедлайнів.
✔️Висадка садів.
Обмеження щодо площ: у власності чи в оренді у грантоотримувача має бути від 1 до 25 га землі. Грант залежить від культури висаджених дерев. Детальна інформація на порталі "Дія" або на сайті Мінагрополітики.
✔️На розширення та створення підприємств у сфері переробки.
Фізичні та юридичні особи можуть отримати до 8 млн грн. На умовах співфінансування 70/30.
Кошти надаються на закупівлю, доставку та встановлення спеціального обладнання. Заявки розглядають на основі презентованого бізнес-плану.
✔️ Підтримка мікро-, малих та середніх виробників зернового напряму.
Грант надається на створення об'єктів для зберігання зерна. Дві заявки вже подані від Львівщини.
✔️Програма бізнеспартнертсва покликана знищити негативний вплив війни для підприємців у сфері сільського господарства. Грант надається на у лавах співфінансування 50/50.
✔️Підтримка фермерських господарств.
1,5 млн грн передбачено на дотацію на землю та корів. Брати участь можуть ті, хто зареєстрованих в Державному аграрному реєстрі.
Після зустрічі відбулась жвава дискусія між учасниками та спікерами заходу. Зокрема обговорили роботу аграрного сектору в умовах воєнного стану та основні проблеми сільгоспвиробників району.
Головною метою програм підтримки є створення нових робочих місць, працевлаштування внутрішньо-переміщених осіб, фінансова підтримка мікро-, малих та середніх виробників.
Про деталі та умови отримання грантів, відшкодування за працевлаштування ВПО говорили також з представниками Центру зайнятості та уповноваженого банку.