ПАМ’ЯТКА
Про діючі вимоги щодо зберігання та застосування пестицидів, агрохімікатів у народному господарстві
Суб’єкти господарювання аграрного сектору повинні дотримуватись вимог Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»ДСП 8.8.1.2.001-98.
Зокрема це:
- Завчасно, але не менше, ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.
- У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
- Всі роботи з пестицидами, агрохімікатами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10° C
- Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку повинна бути не менше 500 м.
У випадку застосування авіації для обробки полів агрохімікатами, обов’язковим є дотримання Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, затверджених наказом МОЗ України від 18.12.1996р №382.
Основні вимоги:
- За три дні до початку робіт замовник повинен повідомити населення відповідної місцевості про місце та строки використання пестицидів, випасання худоби на відстані ближче 1 км до місця проведення робіт, про необхідність переміщення пасік на відстань більше 5 км від місця застосування пестицидів на період до 5 днів.
- Замовник повинен встановити спеціальні попереджувальні знаки на відстані 300 метрів від місця розпилення, та на дорогах, які проходять через відповідні поля.
- Забороняється проводити авіаційні обробки полів пестицидами на відстані ближче ніж 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік, 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водозабезпечення, місць випасання домашніх тварин, 1 км від населених пунктів, тваринницьких ферм, садів, виноградників та місць проведення інших сільськогосподарських робіт.