вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • foto winter 2

Департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розпочато приймання документів на фінансову підтримку з державного бюджету у вигляді бюджетної субсидії з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, затвердженого Постановою КМУ від 11.08.2021 № 886, фінансова підтримка у 2021 році передбачена у розмірі до 5000 гривень на один гектар вирощування гречки (за виключенням післяукісних культур), але не більше як на 300 га оброблюваних угідь для одного сільгоспвиробника. З державного бюджету на дану програму виділено 50 млн. гривень в цілому по Україні.

Бюджетна субсидія надається суб’єктам господарювання - юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, які у 2021 році вирощували гречку та не мають порушених справ про банкрутство, не перебувають в стадії ліквідації, не мають протермінованої більш як шість місяців заборгованості по податках та зборах до бюджету.

Документи для отримання субсидії сільгосптоваровиробники подають до департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, проспект В.Чорновола, 57, (5 поверх, каб. 122) до 15 листопада поточного року у паперовому вигляді, а саме:
✅заявку, форма якої затверджена наказом Мінагрополітики;
✅довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;
✅письмове зобов’язання повернути кошти в разі встановлення факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;
✅письмове підтвердження, що у поточному році суб’єкт господарювання не подавав документи на отримання спеціальної бюджетної субсидії на площі посівів сільськогосподарських культур новоствореним фермерським господарствам за програмою підтримки фермерських господарств;
✅заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (ф. №4с/г);
✅акт про висів насіння (форма затверджена наказом Мінагрополітики);
✅акт про збір врожаю (форма затверджена наказом Мінагрополітики).
Форми відповідних документів затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.09.2021 № 172.

«Сільгоспвиробниками області у поточному році було посіяно 2,7 тис. га гречки, близько 1,5 % від всієї посівної площі зернових культур. Вирощування нішевих культур, зокрема гречки державою дотується вперше, тож сподіваємось що вищезазначена бюджетна субсидія дасть поштовх до розширення площ вирощування таких культур. Така підтримка стимулюватиме сільськогосподарських виробників до збільшення обсягів виробництва нішевих культур, розвитку суміжних ринків (насіння, переробка) та можливість аграрію використати всі інструменти фінансової підтримки для розвитку власного бізнесу», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Детальніше з умовами підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: +38066 718 09 18, (032)-255-05-72.