вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • foto winter 2

     

  Щороку навесні в Україні проводиться операція «Первоцвіт», яка  направлена на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими раньоквітучими первоцвітами занесених до Червоної Книги України зокрема: підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового.

     Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Ось-ось з’являються ці тендітні, але дуже сміливі рослини, які сповіщають про прихід весни.

       Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій.        

       Сумно, що весною ці рідкісні рослини викоростовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено, бо їх занесено до Червоної книги. Більше того, за знищення або незаконне вилучення первоцвітів з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

     Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року «...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину». Згідно з ст. 88-1 КУпАП: «...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією незаконно добутого».

     В рамках операції «Первоцвіт-2022» на теритрії Золочівської міської ради, представниками Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, державною лісовою охороною ДП «Золочівського лісового господарства», Золочівського ДЛП «Галсілліс», працівниками НПП «Північне Поділля проводить рейдові обстеження території громади району з метою проведення контролю за недопущенням продажу квітів. Постійна рейдова робота зосереджена в місцях збору та збуту рослин та шляхах перевезення, а саме:                                                            

– в межах проростаючого ареалу підсніжника звичайного Золочівського лісництва  ДП «Золочівського лісового господарства»;                                                                                                

– вздовж автодороги Львів- Кіровоград- Знамянка між населеними пунктами с. Червоне – с.Новосілки;                                                                                                                                                                                            

– в межах КП «Золочівського ринку» та прилеглих територій в м.Золочів.                                                                                         

     Золочівська міська рада з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців громади звертатись в Державну екологічну інспекцію у Львівській області , Золочівський ВП ГУНП у Львівській області чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.

Тому ми наполегливо просимо зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди.

Пам'ятайте – купуючи рослину, занесену до Червоної книги України Ви стаєте співучасником злочину. Бережімо природу навколо нас!