вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • 20230505 125501
  • 20230505 130318
  • 1020230505 150059

   
   
   

 

 

У четвер, 4 квітня 2024 року, у Золочівській міській раді за участю міського голови м. Золочева Ігора Гриньківа, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василя Гавришківа та старост відбулася нарада з керівниками аграрних підприємств, представниками Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, поліції та пасічниками щодо вимог застосування та використання засобів захисту рослин у сільському господарстві.

Мета зустрічі – підвищити рівень обізнаності щодо вимог законодавства у сфері бджільництва, в тому числі при застосуванні засобів захисту рослин, визначення основних причин отруєння бджіл, алгоритму дій при встановленні факту загибелі бджіл та налагодження ефективної комунікації між пасічниками, аграріями та місцевою владою.

Людмила Овод, начальник Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області розповіла про діючі вимоги до зберігання та застосування пестицидів та агрохімікатів у сільському господарстві, їх вплив на стан здоров’я людей.

Марія Кузьменко, провідний спеціаліст відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, державний фітосанітарний інспектор, наголосила про Дотримання регламентів застосування пестицидів та агрохімікатів.

Щодо співпраці з поліцією, запобіганню порушення чинного законодавства в частині використання засобів захисту рослин розповів Мар’ян Бідний, заступник начальника відділу поліції з превентивної діяльності Золочівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, підполковник поліції.

Щодо співпраці пасічників і аграріїв громади та дотримання вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» розповів Василь Мацелюх, голова ГО «Спілка пасічників Золочівщини».

За підсумками наради напрацювали спільні рішення щодо обговорених проблемних питань, які виникли під час зустрічі. Наголошено на дотриманні Державних санітарних правил в частині застосування пестицидів та агрохімікатів, а саме: своєчасне інформування представників влади про заплановані роботи; використання тільки зареєстрованих пестицидів та агрохімікатів, які входять до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»; роботи з пестицидами слід проводити тільки у визначені терміни; обов’язкове дотримання санітарних зон, на вимогах щодо допуску працівників до роботи з пестицидами та агрохімікатами; на дотриманні виконання аграріями наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», тощо.