

Минулого року мешканці будинку 6А на вулиці Січових Стрільців у Золочеві відремонтували дах площею у 420 квадратних метрів. Здійснилась мрія багатьох років і вирішилась найбільша проблема будинку. Ми завітали до голови правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Конвалія» Зінаїди Чансебівни КУРМАН, щоб розпитати детальніше як усе було.
– Зінаїдо Чансебівно, розкажіть нам історію вашого ОСББ.
– Наше об’єднання створене давно, ще у 2003 році. Ним до вересня 2016 року керувала Людмила Гевко. За ці роки багато було зроблено: встановлено двері у під’їздах, замінено водопровідні труби, зробили обмурівку навколо будинку. А 9 вересня 2016 головою обрали мене, бо Людмила поїхала на заробітки. Ми затвердили новий статут ОСББ «Конвалія».
– Які проблеми у будинку необхідно було вирішувати насамперед?
– Ну звичайно, аварійний дах, оскільки будинок був зданий в експлуатацію в 1988 році, то дерев’яні конструкції і шифер потребували заміни. – Який у вас тариф?
– Двокімнатна квартира – 25,00 грн. у місяць, а трикімнатна – 30,00 грн.
– Це небагато, щоб назбирати на ремонт даху, потрібно значно більше коштів.
– Так, і ми це розуміли. Тому окрім цієї плати ми почали збирати по 300 грн. на місяць з кожної квартири у фонд ремонту даху. І за два роки ми назбирали чималу суму. Назбиравши трохи коштів, ми закупили дерево, дахові вікна та інші необхідні матеріали. Також до цього ми вже купили бляху. Дерево ми склали у великому гаражі і воно рік ще сохло. Та на оплату праці майстрам не вистачало. Тоді я пішла просити допомоги до міського голови Золочева Ігоря Гриньківа. Тут мені пішли назустріч. Я замовила кошторисну документацію, і нам з міського бюджету виділили кошти на оплату праці майстрів. Рівно п’ятнадцять днів тривали ремонтні роботи. А ще ми домурували і оббили бляхою комини.
– Найголовнішу проблему ви вирішили, що у планах?
– Ми плануємо замінити вікна та двері у під’їздах на енергозберігаючі. Окрім того, треба зробити вентиляцію у підвалі, зробити ремонт в коридорі. У нас на подвір’ї росте дуже гарний виноград, то плануємо купити доброго заліза і зварити гарну решітку, щоб пустити його кругом.
– Чому ви взялись за таку складну справу як управління будинком?
– Життя багато разів мене випробовувало, та я не боюсь труднощів. Щоб щось змінилось, треба працювати.
– Зінаїдо Чансебівно, розкажіть трохи про себе.

– Народилась я у 1949 році, на Луганщині у місті Стаханів, там, де зараз ЛНР. Моя мама – українка, а тато мій – кореєць, хоч для корейця він дуже високий. Я дуже добре знаю математику і тому поступала в Луганський педагогічний університет на фізмат. Не поступила, бо провалила іспит – двійку мені поставили. Але Бог є на світі, тепер я так тішусь, що тоді провалилась. У Стаханові була філія Комунарського гірничо-металургійного інституту. Мене направили працювати у гастроном, а в той гастроном ходили усі викладачі з інституту. Завідувачем був такий Мартиненко. Він також приходив у цей торговий заклад. Якось він каже до мене: «Хочеш на підготовчі курси?». Звичайно я відповіла, що хочу. Я поступила і закінчила вечірній факультет. Моєю мрією була «технологія м’яса та м’ясних продуктів». Я поїхала в Одесу, хоч її не дуже любила, і поступила в Технологічний інститут на стаціонар. У 1974 році я закінчила навчання і по розподілу потрапила у Золочів, не хотіла їхати з України. Працювала на м’ясокомбінаті, аж поки у 2003 мене не скоротили. І я тішусь, що тоді попала під скорочення, бо тільки поїхавши на заробітки, зрозуміла, що була як відрізана від світу – тільки робота, і хата. Я Варшаву знаю як своїх п‘ять пальців, навіть Львова так добре не знаю.
За чашкою запашної кави непомітно збігає час. Зінаїда Чансебівна розповідає про своїх батьків, про людей, які траплялись на її шляху і допомагали, про доньку та онучок, успіхами яких дуже пишається, про зятя, який два роки брав участь в АТО.
Розмовляла
Ірина ДОМАРЕЦЬКА
Кампанія зі збору коштів на реконструкцію площі Вічевої у Золочеві набула вигляду флешмобу. Люди не просто жертвують кошти на реконструкцію основної площі міста, а вшановують пам’ять отця Маркіяна Шашкевича – цитують його вірші, записують відео та виставляють у мережі, долучають до цього своїх близьких та знайомих.
Оксана Криницька, член міськвиконкому та член Ради районної організації Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка була однією з тих, хто з охотою відгукнувся на прохання допомогти у створенні відеоролика, яким і започаткували цей збір коштів. Також Оксана Миколаївна і сама пожертвувала кошти на реконструкцію площі Вічевої у Золочеві та записала відеоролик із зверненням, який за добу набрав більше двох тисяч переглядів.
– Шановні краяни-золочівці і всі добрі люди! Є в українській мові гарні слова: «громада» і «толока». З давніх-давен українські громади толокою вершили великі справи. І таких добрих справ на рахунку золочівської громади є багато, бо золочівці люблять своє місто, намагаються зробити його затишним, комфортним, по-європейському гарним. Жити в такому місті – щастя, тут все дихає історією. Але й велика відповідальність. Тут читав свого безсмертного «Мойсея» Іван Франко, тут співала Соломія Крушельницька, тут жив Мирон Тарнавський, врешті, цими стежками ходив Маркіян Шашкевич. Золочівщина – це його Батьківщина. Тому мусимо все зробити, щоб Золочів став гарним, щоб вшанувати пам’ять Маркіяна Шашкевича. В Україні є багато місць святих для кожного українця: Черкащина Тараса Шевченка, Дрогобиччина Івана Франка, Волинь Лесі Українки... Такою є Золочівщина – земля Маркіяна Шашкевича. Саме тому, щоб гідно пошанувати пам’ять Будителя Руси-України, Генія Марікяна Шашкевича до його 200-річчя і виник такий проект. Дуже грандіозний проект – реконструкція історичного центру Золочева і серця його, Вічевої площі. Може хтось запитає навіщо, адже є нагальніші проблеми... Але «не хлібом єдиним» Пригадайте собі слова великого українця Андрея Шептицького: «Великого бажайте!». Саме великі справи роблять нас відповідальними дітьми своєї землі, не байдужими за її долю, за її майбутнє. Пригадаймо слова ще одного великого українця Григорія Сковороди: «Бери вершину – матимеш середину!». Середину ми вже пройшли, дві третіх зроблено. Мабуть, навіть найбільші оптимісти, дивлячись на кілька років тому розритий центр, не вірили, що тут постане європейська вулиця. Лишилась третя частина цього проекту – найголовніша – площа Вічева, де постав величний пам’ятник Маркіянові Шашкевичу. Так у нас склалось, в постколоніальній державі не дуже цінують наші національні цінності.
Та й, зрештою, не дорікаємо, в країні – війна. Мусимо самі дбати. Мусимо самі зробити все, аби та площа була гідна імені Маркіяна Шашкевича. Тому долучаймося. Ті, хто тут народився, хто зробив тут перші кроки, ті, хто здобував тут знання і професію в аудиторіях медучилища, коледжу, професійного ліцею, в монастирських келіях. Ті, хто приїхав сюди вже дорослим, кого Золочів прийняв як рідного, обігрів, прихистив і захистив і для кого, як для мене, Золочів став найріднішим місцем на Землі. Ті, хто тут знайшов свою половинку. Ті, хто зараз дуже далеко від Золочева і думками линуть сюди, де їм здаля світить зоря рідного міста. Вони приїжджають сюди на свята, до батьків, а дехто вже до рідних могил. Долучаймося! Долучаймося добрим словом, мудрою думкою, щирим серцем, а хто може, заробленою гривнею. Долучаймося, бо хто дає, тому воздасться набагато більше. Я перерахувала свої кошти, малесеньку краплинку у той потік струмків, які пливуть на рахунок цільовий. Я переконалась у міській раді, що кожного дня на рахунок надходять кошти. Маленькими, більшими, великими струмками. Ви не вірите, що ці струмки переростуть у річку? Я вірю! Як вірю і в те, що золочівська громада збереться разом на відновленій Вічевій площі коло пам’ятника Маркіянові Шашкевичу і ми створимо разом подячну молитву на вічну пам’ять і шану отцю Маркіянові, на славу нашого громади нашого міста і на славу Україні.
СПОНСОРСЬКА ДОПОМОГА НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ПЛОЩІ ВІЧЕВОЇ станом на 26 лютого 2019 року
ГОРГОТА Л.З. 1000,00
ГРИНЬКІВ І.М. 20000,00
ТЗОВ БК "ЗОЛОЧІВБУД" 10000,00
БАРАБАШ Й.П. 20000,00
ДЖУЛА В.Б. 20000,00
САВЧУК А.І. 500,00
ГЕТЬМАНЧИК М.А. 1000,00
ОСББ "ВЕСЕЛКА" КАРЛАЩУК Є.І. 1500,00
ЗАБРОЦЬКИЙ А.В. 200,00
ОЛІЙНИК В.В. 2000,00
ОСББ "КАШТАН" ВОЛЯНЮК Е. 1600,00
ЛАПСЮК Є.С. 300,00
ПП "ГАЛКОМСЕРВІС" 20000,00
Криницька О.М. 500,00
Всього 98600.00
Банківські реквізити для платежів в межах України:
Золочівська міська рада Львівської області
м. Золочів вул. Шашкевича М., 22
Рахунок (гривня) № 31559369219656
Код ЄДРПОУ 04055908 МФО 825014 в ГУДКСУ у Львівській області Призначення платежу: Проект «Реконструкція Площі Вічевої (М. Шашкевича), вул. М. Шашкевича та прилеглих вулиць м. Золочева Львівської області».
До весни залишилось кілька годин. І хоч ще надворі прохолодно, та вже хочеться більше часу проводити на вулиці, прогулятись весняним парком, з насолодою послухати весняний спів пташок...
Та, мабуть, зовсім інші думки у комунальників при згадці про настання весни, адже починається новий етап у їхній роботі – озеленення міста. Учора комунальники висаджували хвойні дерева у міському парку «Здоров’я». Їм на допомогу прийшли працівники міської ради та учні Золочівського економічного ліцею.
Ігор ГРИНЬКІВ, міський голова Золочева:
– Декілька років тому ця територія нашого парку була суцільним гущівником. Але комунальники, працівники міської ради, наше студентство, школярі взялись і вирішили змінити це на краще. Нам все вдається. Ми висадили багато хвої, вона поволі починає підніматись у рості. Згодом тут, поруч із пляжем, буде прекрасне місце для відпочинку. Системна робота у парку дає свої результати. Сьогодні, вже вдруге цьогоріч, ми привезли багато молодих дерев і висаджуємо їх. Сьогодні на допомогу колективу міської ради і комунальникам прийшли учні нашого економічного ліцею. Вони гарні трудівники, котрі відмінно працюють. Але ж завтра вони будуть тут відпочивати разом з усіма. Маємо усі розуміти, що це наш парк і ніхто за нас порядку тут не зробить. Тому закликаю вас щосереди долучатись до праці. Долучайтесь, працюйте і наш парк стане найкращим в усій Україні.
Василь ГАВРИШКІВ, заступник міського голови:
– Ми любимо рідну землю, рідне місто, кожен його клаптик. Завдяки спільній праці наш парк набуває все гарнішого і гарнішого вигляду. Сподіваємось, що ми ще матимемо тут у парку і липову, і горобинову, і кленову алеї, які милуватимуть око тих, хто тут відпочиватиме.
Ірина БІРУЛІН, вчитель хімії та біології ЗЕЛ:
– Ліцеїсти Золочівського економічного ліцею долучились до благоустрою нашого міста, а саме до висадження хвойних дерев. Традиційно, це є зона їхнього відпочинку і зона їхніх розваг. Хай у майбутньому це приносить радість, затишок, комфорт мешканцям нашого міста у цьому гарному парку. Бажаємо, щоб чимраз більше людей долучалось до різного роду акцій, що відбуваються у Золочеві, щоб наше місто було красивим, зеленим...
Леся ГОРГОТА
Фото автора
15 лютого у Львові відбувся круглий стіл «Впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад»: стан та перспективи розвитку».