вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • 20230505 125501
  • 20230505 130318
  • 1020230505 150059

 лісозахисних смуг залізничної колії на сайт

За інформацією регіональної філії «Львівська залізниця», впродовж останніх років у захисних насадженнях залізниці фіксувалися випадки самовільних рубок дерев.
Інформуємо:
Лісонасадження повинні насамперед оберігати залізничні шляхи від несприятливих аеродинамічних дій та забезпечувати нормальний, безперебійний рух потягів у будь-яку пору року. З початку інтенсивного розвитку залізничного транспорту найважливішою проблемою була снігоборотьба, для усунення якої спочатку створювались захисти із переносних щитів, а з часом створювались насадження дерев вздовж рейкової колії.
З метою посилення охорони лісових насаджень від самовільних рубок дерев, які ростуть вздовж залізничних магістралей – смуги лісу на території земель лісового фонду, розташовані по обидві сторони залізниці й призначені для захисту від снігових і піщаних занесень, селевих потоків, лавин, обвалів, осипів, ерозії ґрунту РФ «Львівська залізниця» звертається з клопотанням проведення заходів охорони і захисту захисних насаджень залізниці.
Відповідно до статті 4 Лісового кодексу України, до лісового фонду України належать усі ліси на території України незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, у тому числі лісові ділянки, захисні насадження лінійного типу, інші лісовкриті землі.
Важливо:
Відповідно до ст. 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Зокрема, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.
Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу (лісорубного квитка) на використання лісових ресурсів. Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.
Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує розмір шкоди, заподіяної лісу та адміністративний штраф. Водночас, правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності.
Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу регламентується ст. 246 Кримінального кодексу України, а саме незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, – карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Золочівська міська рада з метою охорони лісонасаджень залізниці, недопущення самовільних рубок дерев просить мешканців громади звертатись в Державну екологічну інспекцію у Львівській області, Золочівський ВП ГУНП у Львівській області чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.
Тому ми наполегливо просимо зберігати лісові насадження, не допускати самовільні рубки дерев, які ростуть вздовж залізничних магістралей.
Пам'ятаймо: ліси – це необхідний елемент планетарної екосистеми, їх стан безпосередньо впливає на соціум, екологію та економіку громади. І найголовніше – дерева регулюють клімат Землі, виділяють кисень, беруть участь в заощадженні підземних і наземних вод, є місцем проживання усіляких тварин і птахів, зберігають родючий шар ґрунту і незвичайні ландшафти. Бережімо природу навколо нас!