вул. Шашкевича Маркіяна, буд. 22

(03265)42322

(03265)42376

mail@zlmr.gov.ua

  • foto winter 1
  • castle 2
  • 20230505 125501
  • 20230505 130318
  • 1020230505 150059

        

Щороку з приходом весни Україну охоплюють пожежі через спалювання сухої рослинності. Вони завдають шкоди не лише людині, але й забирають життя у рослин, птахів, комах та тварин, а ще погіршують родючість ґрунту. На жаль, мешканці населених пунктів району, області не задумуючись про шкідливість згоряння сухостою – сприяє димовим завісам як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, чиї гнізда та нори розташовані в полі, знищується родючий шар ґрунту, насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, також згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання.

         Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання.

         Із димом в повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

         Горіння разом із листям різноманітного сміття посилює забруднення атмосферного повітря.

         Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання.

         Із димом в повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

         Горіння разом із листям різноманітного сміття посилює забруднення атмосферного повітря.

        Спалювання сухої рослинності чи її залишки також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.

         Мешканців закликаємо суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, у лісових масивах, лісосмугах, сільгоспугіддях, на торфовищах і прилеглих до них територіях а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Звертаємося до власників, орендарів та користувачів земельних ділянок громади з проханням усвідомити свою відповідальність і нарешті зрозуміти завдану шкоду від паління сухостою, а головне змогти навчити дітей змалку берегти довкілля.

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) Золочівською міською радою буде створено робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської міської територіальної громади за участю держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, представників Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, спеціалістів міської ради, представників адміністративної комісії, якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території громади.

Мобільними групами будуть проводитися рейдові виїзди-обстеження з метою проведення моніторингу стану пожежної безпеки в природних екосистемах на адміністративних територіях по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою. У разі виявлення таких фактів будуть вживатися невідкладні заходи реагування, а також буде висвітлюватися інформація про підпали в засобах масової інформації.

Зазначаємо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків. Наголошуємо, що за результатами внесених змін до законодавства, збільшена відповідальність, зокрема: за випалювання стерні, луків, пасовищ передбачені штрафи від 3060 до 12240 гривень для громадян, та від 15300 до 30600 гривень – для посадових осіб.

      

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.